BASINDA HASTANEMİZ

BASINDA HASTANEMİZ

ORGANLARI UMUT OLACAK

Organları Umut Olacak

İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

Kaynak : http://www.haberyorumgazetesi.com/haber/organlari_umut_olacak-25687.html


SAĞLIK BAKANIMIZDAN AÇILIŞ

Bakan Müezzinoğlu İnegöl Devlet Hastanesi'ni açtı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yapılan 300 yataklı yeni Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bizzat katıldığı törende, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından tele konferansla hizmete açıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa ve ilçelerinde 21 yatırımı Merinos'ta yapılan toplu açılış töreninde tele konferansla hizmete açtı. İnegöl Devlet Hastanesi'nnin açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile çok sayıda davetli katıldı.

Müezzinoğlu, “İnegöl insanımıza yakışan, son derece modern bu hastanenin hizmete sokulmasında mutluluk duyuyorum. Burasının bölge insanına şifa dağıtmasını temenni ediyorum. Başbakanımızın selamlarını da sizlere getirdim. Bizim medeniyet anlayışımızın merkezi Bursa’dır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin. İnsanımızı yaşatabilmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Daha iyisinin, daha moderninin peşinde koşuyoruz. İnsanımızı daha güzeliyle buluşturabilmek için çalışıyoruz. çalışmaya devam edeceğiz. Sağlıkta olduğu gibi bir çok alanlarda devrim yaptık. İnsanımızın daha iyiye layık olduğuna inanarak bunları yaptık. İki günü birbirine müsavi olan ziyandadır diyerek, yarınımızın bugünden daha iyi olabilmesi için geceli gündüzlü çalışarak başardık. İnşallah başarmaya devam edeceğiz” dedi.

BİSİKLET YOLU YAPILIRSA ESKİ HASTANE BELEDİYEYE DEVREDİLECEK

Başkan Alinur Aktaş, eski hastanenin yerinin belediyeye devredilmesini istemesi üzerine Bakan Müezzinoğlu, “Hastanenin yerini benden almak istiyor. Böyle bedava vermem. İnegöl’e baktım. Ben bisikleti çok seviyorum. Bir kardeşimiz bisiklete binmiş, arkasına da eşini oturtmuş. Ben de bir-iki defa öyle yapmıştım. Çok nostaljik olmuştu. Ama bisiklet yolu yok burada. Bizim araçları görünce bisiklet sürücüsü hemen kenara çekti ve durdu. 10 kilometre bisiklet yolunu yaptığın zaman mevcut eski hastane yerinin belediyeye verilmesi konusunda pazarlık yaparım. Ama o güne kadar kusura bakmasın. Sağlıklı nesiller istiyoruz. Sağlıklı beslenmek gerekiyor. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları da pazarlık meselesidir. Bisiklet yolu olduğu gün masaya oturacağız.” şeklinde konuştu.


SAĞLIK SEN'DEN YENİ YÖNETİME ZİYARET

Sağlık Sen'den yeni Yönetime Ziyaret

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Devlet Hastanesi yeni yönetimi ziyaret ederek, başarılar dilediler.

Önceki gün gerçekleşen ziyarette yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Hastane Yöneticisi (CEO) Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Erkal Altay, Müdür Yardımcıları Meftune Coşkunarslan ve Erhan Çoban ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Dinçer’i ziyaret eden Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül, yeni yönetime başarıla diledi. Sadece hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini belirten Gökhan Yünkül, hastane yöneticilerine sendikalarının logosunun yer aldığı çini takdim etti.

Kaynak: http://www.yildirimgazetesi.com/haber/sagliksendenyeniyonetimeziyaret-24381.html


SAĞLIKÇILAR YARIŞIYOR


TERÖRE KINAMA