Anne Dostu Sertifikası Aldık

Anne Dostu Sertifikası Aldık

Bebek dostu hastane olma özelliğini taşıyan İnegöl Devlet Hastanesi Anne dostu unvanını da kazandı. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Anne Dostu Hastane olma özelliğini kazanan Devlet Hastanesi yönetimine başarı belgesi takdim edildi.

Dün saat 10.00’de Hastanenin semir salonunda düzenlenen programa Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uzman Dr. Sema Sanisoğlu ve Hastane CEO’su Hayrettin Göçmen ile sağlık görevlileri katıldı.

‘ANNE DOSTU HASTANE’

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından programın açılış konuşmasını yapan Hastane CEO’su Hayrettin Göçmen, “Böylesine güzel nezih ve elit bir hastane de çalışmak bizim için çok büyük bir onur. İdareci böylesine güzel bir hastanenin hakkını vermek adına neler yapabilir diye düşündüğümüz de Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün ‘Anne Dostu Hastane’ projesinin olduğunu gördük. Kendimizi çek ettiğimiz de kriterlerin büyük bir kısmını sağladığımızı gözlemledik. Ufak bir takım düzenlemelerle bu sertifikayı alabileceğimize inandık. Bu yola çıktık. Bu yolda bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

ÇOK ÖZEL BİR HİZMET

Türkiye Kamu Hastaneler Birliği Kurumu Başkan Yardımcısı Elif Güler Kazancı ise, “Çok özel bir hizmet. Anne dostu hastane programı, anne sağlık hizmetleri konusunda özellikle anne ve ailenin kaliteli nitelikli bir hizmet almasını, özellikle hasta mahremiyetini ön plana alan bir sistemin oturtulması amacıyla çok önemli. Annelik duygusu her zaman yaşanan bir duygu değil. Böyle çok güzel anları Kamu Hastaneleri Birliği olarak fiziki mekanlarda tüm desteklerin sağlandığı bir noktayı güzel hizmetlerle taçlandırmak istiyoruz. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

ŞİDDETE HAYIR

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’de, “Burada doğum yapan annelerin aldıkları hizmetin onlara hizmet veren sağlıkçıların sağladıkları çalışmalar hakkında bakanlık anket yapılıyor. Memnuniyet ölçüldü. Anneler demek ki çok memnun olmuşlar. Bütün sağlıkçılarımıza ve görevlilere teşekkür ediyorum. Hekimler Allah’ın şifasını kendi eliyle dağıtırlar. Bunlara zaman zaman el uzatılır. En son bir hekimimizi kaybettik. Hastane de her türlü hizmeti verenlere nefreti şiddetle kınıyorum. Eğer sağlık hizmeti alacaksanız, bu arkadaşlarımızın elleriyle olacak. Onlara saygı göstermeniz gerekiyor. Anne dostu olan hastanemizin yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARINA VE ANNELERİN SAHİP ÇIKAMAYAN TOPLUMLARIN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELMEZ

Kaymakam Ali Akça ise, “Devlet vatandaşlara hizmetlerini belli ana başlıklar halinde sunar. Devletimiz, güvenlik adalet hizmetleri sunar. Devlet olmanın bir gereği de vatandaşlarına sağlık hizmeti sunmaktır. Çok şükür ülkemiz bu anlam da son derece ciddi bir mesafe kat etti. Konforu ve hizmette kaliteyi artırıcı çalışmalar da var. Devlet hastanemiz daha önce bebek dostu hastane unvanını kazanmıştı. Bu günde Anne dostu hastane olma belgesiyle şereflenecek. Çocuklarına ve annelerin sahip çıkamayan toplumların iki yakası bir araya gelmez. Hastane yönetimini ve personelini tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

ANNE DOSTU HASTANE FİLMİ

Hastane Ceo’su Hayrettin Göçmen’in yönetmenliğini yaptığı, hastane personelinin ve hastalarının rol aldığı ‘Anne Dostu Hastane’ kısa filmi beğeniyle izlendi.

HASTANE FİLMİ ÖRNEK OLDU

Anne dostu hastane sertifikasını takdim etmeden önce bir konuşma yapan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uzman Dr. Sema Sanisoğlu, “Hastanemizin çektiği film bize bir model oldu. Bu filmi biz kullanalım. Mayıs ayında 3 hastanemiz daha bu sertifikayı aldı. İkinci olarak da İnegöl Devlet hastanesini seçtik. Bu gönüllülük işi. Yılda bir milyon 600 bin gebelik oluyor. Bu doğumların hepsi bizim hastanelerimizde gerçekleşiyor. Bu bir ekip işi.” Dedi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uzman Dr. Sema Sanisoğlu konuşmasının ardından Anne dostu hastane sertifikasını Ceo Hayrettin Göçmen’e takdim etti.