Bu Sandık Geçmişi Geleceğe Taşıyor

Bu Sandık Geçmişi Geleceğe Taşıyor

İnegöl Devlet Hastanesi Müzesi içerisinde bulunan Zaman Sandığı, geçmiş ile gelecek arasında bağ kuracak. 2015 yılında açılan müze içerisinde yer alan ve hastane personeli ile protokol üyelerinin geleceğe bıraktıkları mektuplarını içerisinde bulunduran sandık, 2040 yılında açılacak.

2015 yılında açılan İnegöl Devlet Hastanesi Müzesi içerisinde bulunan Zaman Sandığı, geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi görecek.

Müzenin açılışından itibaren hastane yönetimi, personeli ve protokol üyelerince içerisine mektuplar ve materyaller bırakılmaya başlanan sandık, 2040 yılında gerçekleştirilecek olan Tıp Bayramı´nda açılacak.

Hastane personeli ya da protokolün günümüzde sandığa bıraktığı mektup ve materyali yalnızca gelecekte kendi görevini üstlenen kişi alabilecek. Yani, günümüzde Hastane Başhekimi tarafından sandığa bırakılan mektup ve materyaller 2040 yılındaki Hastane Başhekimine iletilecek.

TARİH PAYLAŞILIYOR

Günümüz tarihinin önemli detayları da sandıkta yazılan mektuplar içerisinde gelecek nesle aktarılıyor. 15 Temmuz hain darbe kalkışması ve birçok detay, yaşandığı biçimde tüm detaylarıyla yetkililerce kaleme dökülerek kendilerinden sonra kendi görevlerine gelecek olan kişilere miras olarak bırakılıyor.

Sandığın anahtarının bir sır gibi gizli tutulduğu, ancak 2040 yılında Tıp Bayramı´nda ortaya çıkarılacağı öğrenildi.

kaynak : http://www.haberyorumgazetesi.com/haber/bu-sandik-gecmisi-gelecege-tasiyor-38584.html